Типи велосипедів

Типи велосипедів

Велосипед – двоколісний транспортний засіб, що приводиться в рух завдяки мускульній силі людини. Як Ви вже знаєте велосипед було винайдено в середині 19го ХІХ століття, він відразу завоював популярність, а за соціологічними опитуваннями – велосипед є найкращим винаходом від 1800 року. На сьогоднішній день в світі налічується близько мільярда велосипедів, що робить його найрозповсюдженішим засобом пересування. І зараз ми спробуємо розібратись, які бувають велосипеди та в чому їх відмінність.

 

Дорожній велосипед - він знайомий, напевно, кожному з дитинства. Його рама, зазвичай, виконана зі сталі, що робить цей велосипед важким та неповоротким. Плюсом даного типу є те, що він порівняно з іншими велосипедами є досить дешевим, а також у нього великі 28”накатисті колеса.

Міський (прогулянковий) велосипед, ще його називають CITYBIKE

Є технічним продовженням застарівших дорожніх велосипедів. Рама може бути виконана як зі сталі, так й з алюмінію, також є різновиди зі складними рамами, для компактного зберігання велосипеда у квартирі, або ж для перевезення у автомобілі. Дані моделі обладнані багажником, болотниками, широким сідлом, захистом ланцюга та інколи мають передню й задню фари. На відміну від попередньго виду, ці велосипеди є багатошвидкісні, що суттєво полегшує їзду та робить її більш комфортною.

Посадка в даного ровера є практично вертикальна, а це зменшує навантаження на руки та спину. Плюс даної моделі – мінімальна затрата часу та зусиль для обслуговування велосипеду. Проте для великих навантажень вони не розраховані, тому про стрибки з трамплінів чи серйозні велопоходи можна забути.

 

Круізери – комфортний велосипед призначений для міських прогулянок. Відрізняється унікальним дизайном і конструкцією та низькою кількістю передач (від 1 до 8). Сьогодні круїзери вибирають, здебільшого, любителі спокійної міської та приміської їзди, стиляги, рокери-велосипедисти, а також любителі автентичного класичного стилю. Посадка в даного велосипеда також єпрактично вертикальною, щозменшує навантаження на руки та спину.Гірський велосипед (MTB) MOUNTAINBIKEце найбільш поширений вид велосипедів, оскільки є універсальним для їзди по асфальті та бездоріжжю. Під поняттям «гірський велосипед» розрізняють декілька видів велосипедів, які  відрізняються між собою конструкцією рами, розміром коліс та покришок. Найпоширеніші види коліс це 26, 27.5 та 29”.

Гірський велосипед початкового рівня – це недорогі моделі з навісним обладнанням низької якості. Можуть бути обладнані дешевою амортизаційною вилкою, а також різноманітними велоаксесуарами, типу велопідножки, широкого та м’якого сідла, багажником. По суті являється тим самим прогулянковим велосипедом, лише з виду схожий на гірський. Межі застосування ті ж самі, що і у дорожніх – катання по місту та околицях.

 

Гірський велосипед для кросс-кантрі, ендуро або трейл – це велосипеди для пересування по пересічній місцевості. Багаточисленні спуски та затяжні підйоми – звичне діло для даного типу велосипеда. Рама в таких велосипедів виконана з легких матеріалів, як правило це різні марки алюмінію або карбону (вуглепластику). Також ці велосипеди можуть мати різний тип рами, це хардтейли, які мають жорстку раму та амортизаційну, що забезпечує рух переднього колеса, або двохпідвіси – це велосипеди, що мають рухому підвіску переднього та заднього колеса, для кращої прохідності. На них встановлене професійне навісне обладнання з трансмісією передач від 10 до 30 передач, як правило гідравлічні дискові гальма, та вилки, що мають довгий хід від 80 до 140мм.

Велосипеди для швидкісного спуску downhill та freeride – велосипеди для катання по складних, іноді штучно споруджених трасах, які використовують природні і штучні перешкоди. Успішне пересування по таких трасах вимагає спеціальної технічної підготовки і особливим чином пристосованих велосипедів (як правило, використовуються гірські велосипеди з міцною рамою, передньою і задньою підвісками великого ходу від 180мм, потужними дисковими гальмами та широким кермом). Траси для фрірайду чи даунхілу включають подолання стрімких схилів висотою до десятків метрів, стрибки на високій швидкості, рух по вузьких звивистих стежках, прокладених по крутих схилах або по містках, різкі повороти (контрнахили), нерівності у вигляді ям і горбів, стирчачі камені і корені дерев, іноді вибудовують складніші перешкоди у вигляді біг-ейрів і дропів.

Фетбайк – це позашляховий велосипед з великими шинами, що дозволяє їздити на м'якій нестабільній місцевості, такій як сніг, пісок, болото, висока трава. При експлуатації тиск в камерах знаходиться в межах від 0,2 атм. до 2 атм, що дозволяє м’яко долати перешкоди. Ширина покришок - від 3,5 до 5 дюймів, ширина ободів - від 65 до 100 мм. Саме низький тиск в камері є ключовим в цьому типі велосипеда.

Плюсовик – зовсім новий стандарт гірських велосипедів, які мають розмір покришок 27,5+. Такими велосипедами є суміш хардтейла з фетбайком. Характерною рисою плюсовиків є товсті 3” покришки, але на відміну від фетбайка, плюсовик оснащено амортизаційною вилкою, яка дає йому кращий контроль на швидкісних спусках.

 

 

Шосейний велосипед – велосипед, який призначений для швидкої їзди по рівному асфальті, гонщики можуть досягати швидкості більше 60 км/год по прямій. Обладнаний надлегкою рамою (як правило карбон), має максимально низьку вагу від 6,5 кілограма та низьку посадку для зменшення опору вітру, також дуже тонкі колеса для найменшої площі контакту з асфальтом. Впізнається за рахунок характерного руля (баран). Рух по пересічній місцевості, розбитій дорозі та стрибки з трамплінів абсолютно протипоказані для даного типу велосипедів.

 

Циклокрос – Велосипед для циклокросу зовні схожий на звичайний шосейний. Проте є істотна різниця, яка передовсім стосується геометрії рами, а саме: рама велосипеда для циклокросу більше адаптована для невисоких швидкостей, які властиві для гонок по бездоріжжю. Існує низка особливостей: високий проміжок між рамою і колесом, припіднята каретка, хід керма дещо збільшений. Для циклокросу ставлять більш товсту і шиповану резину, яка краще підходить для їзди грунтовим шляхом. В усіх велосипедах для циклокросу трос розміщується у верхній частині рами, що захищає систему від бруду і дає можливість переключати передачі, навіть коли велосипед ледь не пливе шляхом. Виготовляють велосипеди для циклокросу з сталі, сплавів алюмінію, титану і карбону. Укомплектовані гоночні велосипеди для циклокросу мають бути легкими і швидкими. На велосипедах для циклокросу стоять понижені передачі, адже ці гонки набагато повільніші від шосейних. Поширені зірочки з 46/36 зубцями, а наявність задніх зірочок діапазоном від 11 до 32 зубців сприяє легкому підйому в гору.

 

Трековий велосипед – призначений для гонок на велотреку. На даних моделях є всього одна фіксована передача. Педалі не мають вільного ходу відносно заднього колеса, а тому неперервно обертаються. Гальмами дані моделі не облаштовуються, гонщики зупиняються за рахунок поступового уповільнення ходу. Ці велосипеди спроможні розвивати швидкість до 90 км/год.

 

Фікс

Те саме що і трековий велосипед, але пристосований для міської їзди, для цього на фікси встановлюють вузький руль, щоб не заважав руху між транспортом. Гальма зазвичай також відсутні. Для зупинки використовується гальмування скідом - заднє колесо блокується зусиллям опору ніг на педалі, і велосипед йде юзом.

Гібрид

Поєднує в собі все найкраще від прогулянкового, гірського та шосейного велосипеда. Великі колеса підтримують високу швидкість, а амортизована вилка дозволяє пересуватись по нерівній поверхні. Ідеальний варіант для тих, хто обожнює швидку їзду по місту, але не проти проїхатись і лісовою стежкою.

BMX – цей тип велосипедів характеризується маленькими розмірами коліс (діаметр від 16 до 24 дюймів, найпоширеніший розмір — 20 дюймів, він вважається стандартом для ВМХ), маленькою, але дуже міцною рамою, широким кермом, відносно невеликою вагою та хорошим легким керуванням й маневреністю. Перші зразки важили приблизно 20 кг, але з розвитком технологій вага зменшилась майже удвічі. Вага сучасного байку може сягати 7-ми кг, але типовою вважається вага 10-15 кг. За 50 років розвитку ВМХ сформувалося 6 самостійних видів і ще одного, який об'єднує 5 з них разом. Розділення на стилі формувались опираючись на технічну базу велосипедів, стиль катання (насамперед, набір трюків), додатково використовуване знаряддя та навколишнє середовище: Стріт, Парк, Верт, Дьорт, Флетленд, Кросс, Фрістайл.

 

BMX Kench Cro-mo 2020 Цена, купить BMX Kench Cro-mo 2020 купить в Киеве,  Одессе, Харькове, Львове, Днепре, Запорожье BMX Kench Cro-mo 2020: отзывы,  цена, обзор - Great Sport

 

Тріалвелосипеди для велотріалу бувають різних типів, основні це: Мод з колесами діаметром 20 дюймів (в основному заднє колесо діаметром 19 дюймів), Сток з колесами 26 дюймів. А ще, не так вже давно в велотріалі почали використовувати байки з діаметром коліс 24 дюйми. На тріальних велосипедах дуже рідко використовується сидіння через відсутність його потреби і додавання зайвої ваги до велосипеда. Вага велосипеда може бути від 6,5 кг до 12 кг.

 Echo Lite Mk5 20" Bike - TRIAL-BIKES

Лігерад – лежачий велосипед, що дозволяє велосипедисту їхати напівлежачи або лежачи на спині, в рідкісних випадках - на животі. Лежачий велосипед, як правило, швидший за класичні велосипеди через кращу обтічність, і з цієї причини не допускаються на змагання (для лежачих велосипедів проводяться окремі змагання). Іншими перевагами лежачих велосипедів є комфортабельність, відсутність навантаження на спину, безпека голови при аваріях. Недоліками лігерадів є відносно великі вага і розміри, висока вартість, повільний поворот і більш важка їзда в гору - велосипедист не може встати на педалі, щоб тиснути на них всією своєю вагою.

 

 

Ось така велика кільсть типів велосипедів, обирайте підходящий та вперед до пригод!

Рекомендовані продукти