Вживаний чи новий, що краще?

Вживаний чи новий, що краще?

Досить часто ми обіцяємо собі покращити своє життя з Нового року і почати частіше займатись спортом. Одним з найефективніших і найцікавіших спортивних занять є велоспорт, адже ти можеш одночасно займатись спортом та подорожувати! Ну що ж, з видом спортивної діяльності ми визначились, залишилась справа за малим - купити велосипед!

І тут починається - новий чи вживаний, базари, барахолки, OLXи, магазини і т.д. одні веліки коштують 3000грн інші 3000$ - у чому різниця і де краще купувати ми розповімо вам у цій статті.

 

То ж почнемо. На велоринку України переважають такі пропозиції:

 

-          Нові дешеві велосипеди з базару чи супермаркету буд-матеріалів, вартість таких велосипедів переважно від 3000 до 10 000грн;

-          Нові  велосипеди зі спеціалізованих веломагазинів вартістю від 8000 до 300 000 грн;

-          Вживані велосипеди з «Гєрманіі» чи з інших країн Європи різних цінових категорій (від 2000 до 150 000грн).

 

Щодо першої категорії, то тут мабуть все зрозуміло – це велосипеди дуже низької якості, СЕРЕДНЬОГО РОЗМІРУ!!! (переважно модель має тільки одну ростовку, яка підходить людям певного зросту, немає підліткових моделей, чи моделей для людей зростом 185см і більше, всім продають однаковий розмір, це якби усім продавали кросівки лише 40го розміру!!!). Ще такі велосипеди погано зібрані і не налаштовані, через те, що їх збирають люди, м’яко кажучи, далекі від велосипедної справи (охоронці, прибиральники, тощо). Купуючи такий велосипед, якщо у вас немає досвіду збірки і налаштування, то ми категорично рекомендуємо привезти його на перевірку до веломайстра чи велосервісу! В іншому випадку ви ризикуєте власним здоров’ям!

 

Велосипеди з веломагазину – це правильне рішення! По-перше, ви отримаєте кваліфіковану консультацію щодо типу, розміру та цінового діапазону потрібного вам велосипеда! По-друге, ви отримаєте добре зібраний та налаштований велосипед, дієву гарантію та всі документи про купівлю, що дасть вам змогу безтурботно кататись не тільки в Україні, а й за її межами, адже перетинаючи митницю у вас обов’язково запитають чек та паспорт велосипеда! По-третє, кожен нормальний веломагазин має майстерню, в якій якісно доглянуть за вашим велосипедом або виконають гарантійний ремонт.

 


            Вживані велосипеди – це мабуть найскладніша категорія, яку можна розділити на вживані велосипеди внутрішнього ринку, «велосипеди з Гєрманіі» та елітні велосипеди з-за кордону.  Вживані велосипеди з внутрішнього ринку – не поганий варіант для старту, якщо у вас ну дуже маленький бюджет, тут ви ризикуєте купити велосипед, який від’їздив вже свій ресурс, або ж крадений велосипед. «Велосипеди з Гєрманіі» – це мабуть найскладніша категорія ринку, в якій потрібні глибокі знання в велоіндустрії, щоб купівля була вдалою. Переважно це дешеві, вживані велосипеди віком від 40 до 10ти років, які часто довго лежать під відкритим небом на барахолках, де очікують свого оптового покупця. Вони ввозяться в Україну пачками, тут їх в кращому випадку помиють та підрихтують «так щоб хоча б їхало». Вартість таких велосипедів є невисокою (це мабуть єдина перевага), ресурс їх є зношений на 40-80%, а про якусь гарантію мова взагалі не йде. 

Елітні велосипеди з закордону – це велосипеди спортсменів чи клубів, які технічно застаріли, чи від’їздили свій контракт, їх вартість переважно стартує від 30 000грн. Купувати їх є сенс лише тоді, коли ви активно тренуєтесь і розумієтесь на велоспорті, готові їх доглядати та обслуговувати, адже розхідні матеріали є теж досить дорогими! Також серед елітних велосипедів дуже часто зустрічаються крадені велосипеди, з якими ви будете мати великі неприємності на кордоні. То ж, якщо ви справжній спортсмен і берете участь у змаганнях не тільки в Україні, але й закордоном – будьте пильні та вимагайте документи при купівлі велосипеду.

 

            Ось такою на даний час є ситуація на велоринку України, якщо у вас є зауваження чи запитання, завжди раді обсудити та допомогти! Бажаємо успішної покупки, адже від цього залежить – чи стане на одного велосипедиста більше ;)

Рекомендовані продукти