Як починати велосезон?

Як починати велосезон?

Перше, що потрібно зробити - це підготувати тіло. Звичайно, в першу чергу потрібно звернути увагу на свій фізичний стан. Якщо протягом всієї зими, а особливо з огляду на затяжні новорічні та різдвяні свята, ви не каталися на велосипеді і забули пролонгувати свій абонемент в спортзал, то ваше тіло не скаже вам «дякую» при різкому переході від ліні до активних покатушек.
Звичайно, це питання знімається в разі, якщо всю зиму ви активно каталися на велосипеді. Тоді ваш організм підготовлений не тільки до поїздок на велосипеді, а й до будь-яких активних авантюр, які тільки можна придумати.           
Але якщо це не так, ми радимо поступово давати навантаження організму за 1-1,5 місяці до початку велосезону. За цей час можна встигнути зробити близько 20 годин тренувань, основним завданням яких буде плавно «завести» організм. Для навантажень можна вибрати все, що підходить особисто вам – велотренажер, біг, походи в спортзал або щось інше на ваш розсуд. Якщо за період свят з’явилася зайва вага, то постарайтеся її позбутися до початку велосезону. Це теж не складно, головне слідувати основним правилам: добре снідаємо, в обід їмо знежирене м’ясо з кашею, вечеряємо салатом із зелених овочів. Крім цього, п’ємо 2-2,5 літра води щодня,а останній прийом їжі повинен бути хоча б за 2 години до сну.

Друге - це підготувати велосипед. Щоб не бути захопленим зненацька, перед початком велосипедного сезону обов’язково потрібно перевірити і підготувати велосипед. Він потребує хоча б в мінімального ТО (почистити, змастити, накачати). Для цього радимо звернутися в професійну майстерню. Тут, до речі, час теж грає велику роль, тому, що до моменту відкриття сезону, черга в веломайстерні досягає 2-3 тижнів, тобто радимо звертатися заздалегідь.

Наступне - підготуйте велоформу.

Потрібна чи не потрібна велоформа в її стандартному вигляді (велотруси, велошорти, джерсі і т.і.), особиста справа кожного. Ми дотримуємося думки, що якщо намічається тривала покатушка понад 30-40 км, то велоформа потрібна, бо вона робить поїздку більш комфортною, прибирає можливість натирання деяких частин тіла, відводить вологу, запобігає появі механічних пошкоджень на руках. Якщо ж це щоденні поїздки до 30 км, наприклад, на роботу або навчання, то, на нашу думку, комфортніше їздити в повсякденному одязі. 

Далі - підберіть надійного синоптика ;)

Якщо ви звикли катати виключно при +15 і вище, то до середини квітня-початку травня велосипед можете не діставати. Але якщо ви плануєте починати виїзди раніше, уважно стежте за погодою, щоб не потрапити в снігопад чи зливу в погожий весняний день. В Україні така нестабільна погода, особливо навесні.

Запасіться потрібними аксесуарами.

Катаючись на велосипеді постійно, необхідно мати з собою мінімальний набір аксесуарів і інструментів для надійної поїздки. Звичайно, список цей залежить тільки від вас, але ми представляємо свій варіант для обговорення:

  • насос;
  • замок;
  • ремкомплект;
  • світло: задня червона мигалка і переднє світло;
  • запасна камера;
  • універсальний мультитул;
  • шолом, рукавички;
  • тримач/сумочка для смартфона.

Наступне - навчіться користуватись онлайн картами.

Якщо ваша поїздка обмежується відстанню до роботи і з роботи через магазин, а оптимальний шлях ви знаєте на пам’ять, то ускладнювати систему в цьому випадку, звичайно, не варто =)
Якщо ж ви плануєте поїздку на далекі відстані або в нове незвідане місце, то скласти маршрут бажано заздалегідь. При цьому враховуйте наявність на шляху таких місць, як магазини, кафе, бювети для поповнення запасів води. А якщо поїздка багатоденна, то обов’язково подумайте про ночівлі. Навіть якщо ви вибираєте ночівлю в наметах, перегляньте заздалегідь наявність готелів, мотелів і хостелів на своєму шляху, тому як природа не передбачувана і, можливо, в сильну зливу ви захочете прийняти душ і поспати в м’якому ліжку. Тут і стане в нагоді запасний варіант. Але це стосується більше далеких поїздок, що відбуваються в теплий час.

Влаштуйте пробний заїзд. Тут все просто – берете підготовленого себе, підготовлений велосипед, перевіряєте погоду, хапаєте парочку друзів і йдете катати, наприклад в ліс. Таким чином, ви перевіряєте своє тіло і свій дух, вигулюєте вельчік в новому сезоні, насолоджуєтеся природою і отримуєте заряд позитиву і бадьорості. Після покатушки робите висновки і вже не перериваєте велосезон.

Ну і найважливіше – не кидайте розпочате через день, тиждень, два в очікуванні дива від погоди, збільшення друзів-велосипедистів або ще якоїсь манни небесної. Якщо вже вирішили, що цей сезон буде активним і велосипедним, то йдіть і їдьте до кінця. Тільки особистим прикладом і наполегливістю ви залучите більше людей до велосипедних поїздок. Тільки щоденними поїздками, покажете, що велосипедистів на дорогах багато. І тільки постійністю ви досягнете максимальної підготовки організму до велосезону.

Рекомендовані продукти